W dobie wszechobecnego Internetu zakupy w sieci to już codzienność Nieważne, czy potrzebujemy dostawy produktów spożywczych, odzieży, książek czy sprzętu RTV lub AGD – obecnie prawie wszystko można zamówić bez wychodzenia z domu.

Wysyłka w przypadku wielu sklepów internetowych powyżej określonej kwoty jest bezpłatna, więc płacimy jedynie za faktyczną cenę danego produktu. Najczęściej jest to przesyłka kurierska, którą zwykle otrzymujemy od 1 do 3 dni roboczych. Niewielkie zamówienia mogą być nadane także – i jest to najtańsza opcja, o ile oczywiście wymagana jest dopłata za dostawę – w formie listu poleconego.

Popularne zrobiły się np. przesyłki inPost, które możemy odebrać w wybranym punkcie obsługi przesyłek, tzw. paczkomatach. Usługa ta umożliwia samodzielny odbiór i nadawanie paczek 24 godziny na dobę w wielu lokalizacjach. Po doręczeniu naszego zamówienia do danej skrytki otrzymujemy SMS i e-mail potwierdzający dotarcie przesyłki oraz SMS z kodem, który uprawnia do odbioru paczki. Doręczenia do paczkomatów są niekiedy możliwe także w przypadku przesyłek zagranicznych do niektórych krajów.

Przesyłki zagraniczne czy to do paczkomatów, czy nadane pocztą, czy poprzez firmę kurierską są przez sklepy realizują już odpłatnie, jednak nie są to wysokie kwoty biorąc pod uwagę drogę, jaką musi przebyć paczka i przy złapaniu dobrej okazji cenowej jest to opłacalne.