Robiąc zakupy online można często wybrać opcję dostawy do paczkomatu.
Aby odebrać przesyłkę należy podać swój numer telefonu i adres e-mail i wybrać paczkomat, który znajduje się w najbardziej dogodnym dla nas miejscu. Listę maszyn można znaleźć na stronie inPost.
Następnie czekamy na informację mailową, która zostanie dostarczona w momencie nadania przesyłki.
W chwili dostarczenia przesyłki do wybranego paczkomatu otrzymamy powiadomienie z sześciocyfrowym kodem odbioru, który upoważnia nas do odbioru.
Po podaniu danych możemy skorzystać z paczkomatu i odebrać paczkę ze skrytki.
Na odbiór mamy 72 godziny od momentu otrzymania zawiadomienia.

Przesyłkę może odebrać każdy, która poda numer telefonu, na który nadana była paczka wraz z kodem odbioru, który odbiorca otrzymał SMS-em oraz na podany adres e-mail.

Dotyczy to zarówno odbioru w paczkomacie, jak i odbioru awizowanej przesyłki z oddziału. Kiedy okaże się, że nie znajdziemy czasu na odbiór przesyłki, istnieje możliwość przekazania wyżej wymienione dane komuś zaufanemu, kto odbierze za nas paczkę.

Przesyłki można odebrać także zagranicą, jednak w formie dostarczenia do paczkomatu tylko na terenach Czech, Słowacji oraz Wielkiej Brytanii. Przesyłki zagraniczne można odebrać również w innych krajach jednak póki co od kilku do kilkudziesięciu złotych drożej przy pomocy kuriera.