Coraz więcej osób decyduje się na to, aby wysyłać swoje paczki za pośrednictwem usługi pocztowej inpost. Jest wiele plusów tego rozwiązania. Wygrywa ono nawet z przesyłkami kurierskimi. Skąd wziął się sukces inpostu?

Przede wszystkim klientów przyciąga niska cena przesyłki. Kolejnym plusem jest możliwość kontrolowania i obserwowania tego, gdzie w danym momencie znajduje się przesyłka. W łatwy sposób można sprawdzić to za pośrednictwem strony internetowej i opcji śledzenia przesyłki. Co ciekawe firma rozrasta się i oferuje również przesyłki zagraniczne, czy cross border. Następnym plusem jest to, iż paczkę można nadać o każdej godzinie, tak samo jest z jej odbiorem. Ilość punktów, w których można odebrać czy nadać paczkę wciąż rośnie, a więc wiele osób, szczególnie w dużych miastach ma łatwy i szybki dostęp do punktów Inpost. Przesyłki kurierskie są droższe oraz wymagają dostępności danej osoby w domu w konkretnych godzinach, które czasem,ze względu na to w jaki sposób kurier rozwozi paczki, może się zmieniać.

Aby odebrać paczkę wystarczy kod smsowy i numer telefonu, bądź QRcode. Dzięki czemu paczki mogą być odbierane nie tylko przez adresata, ale też osoby jej bliskie. Inpost oferuje także przesyłkę wielu rodzajów paczek pod względem rozmiaru, co wpływa też na cenę. Istnieje także możliwość ubezpieczenia przesyłki.