W obecnych czasach coraz więcej użytkowników internetu dokonuje zakupów online. Jest wiele przyczyn tego zjawiska. Jedną z nich jest rozwój firm świadczących usługi kurierskie.

Dzięki temu, że przewoźnicy paczek i listów wciąż udoskonalają i pozwalają jakość swoich usług, rośnie rzesza fanów zakupów internetowych. Ceny produktów kupowanych przez internet są o wiele niższe, tym bardziej, że obecnie istnieje możliwość korzystania z usług cross border. Obecnie przesyłki międzynarodowe nie są o wiele droższe od krajowych, więc często opłaca się kupić dany produkt w innym kraju, gdzie jest o wiele tańszy. Dzięki temu, nawet jeśli doda się do ceny produktu koszt jego wysyłki, to całość ceny i tak będzie niższa niż w przypadku zakupów w sklepach stacjonarnych, czy też krajowych.

Ułatwiony sposób odbioru, który oferuje Inpost, czyli odbiór czy nadawanie paczek w punktach inpostu za pomocą kodu sms sprawia, że zakupy jak i sprzedaż stają się o wiele przyjemniejsze i łatwiejsze. Zyskuje na tym gospodarka krajowa, ponieważ coraz większa liczba sprzedawców polskich, czy to wykonujących produkty lokalne, czy też oryginalne ma możliwość trafienia do odbiorców na całym świecie, za pośrednictwem Internetu oraz łatwych systemów przesyłkowych.
Popularność zakupów online nakręca więc nie tylko polski rynek sprzedażowy, ale również rynek firm oferujących przesyłki zagraniczne i krajowe, co z kolei wpływa na jakość i coraz niższą cenę oferowanych usług.