Wraz z rozwojem handlu internetowego wzrasta zapotrzebowanie na przesyłki zagraniczne. Coraz więcej firm kurierskich już od dawna oferuje takie usługi w przystępnych cenach!

Nowoczesny handel już dawno przestał być działalnością stacjonarną. W dobie internetu naturalnym jest poszukiwanie klientów nie tylko w miejscu prowadzenia swojej działalności, ale w każdym innym miejscu w kraju, a także poza jego granicami. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na przesyłki zagraniczne, czołowe firmy kurierskie takie jak Inpost, już od dawna posiadają w swojej ofercie możliwość realizowania przesyłek do innych krajów Unii Europejskiej.
Usługa cross border oferuje możliwość wysyłki przesyłek do większość krajów Unii w cenach nieodbiegających od przesyłek krajowych. Czas realizacji również jest mocno zbliżony do czasu wysyłki paczki krajowej. Dużym udogodnieniem jest również możliwość wygodnego generowania etykiet wysyłkowych przez internet oraz możliwość darmowego nadawania przesyłek poprzez paczkomaty czy darmowy odbiór paczki przez kuriera przy wysyłce powyżej pięciu paczek.

Miejsce docelowe do którego wysyłamy paczkę nie ma więc w dzisiejszych czasach większego znaczenia. Profesjonalne firmy kurierskie dołożą wszelkich starań aby wysyłki realizowane były szybko i w rozsądnych cenach, niezależnie od miejsce przeznaczenia.