Wiele osób wyemigrowało poza granice kraju, między innymi do Wielkiej Brytanii. Od dłuższego czasu jednak wysyłka paczek dla osób przebywających na wyspach, jak również w wielu innych państwach Unii Europejskiej nie jest żadnym problemem.

Wszystko za sprawą usługi cross border oferowanej przez Inpost. Dzięki temu przesyłki zagraniczne są nie tylko tanie, ale także czas ich dostarczania jest bardzo szybki, często podobny, albo też tak samo krótki jak w przypadku przesyłek krajowych.

Dzięki wspomnianej usłudze możliwe jest wysłanie przesyłki już za cenę trzydziestu pięciu złotych i pięćdziesięciu groszy w terminie zbliżonym do wysyłki przesyłki krajowej. Co ciekawe wysyłając przesyłkę do Wielkiej Brytanii, Czech lub Słowacji, możliwe jest wysyłanie przesyłek wprost do paczkomatu. W przypadku pozostałych czternastu dostępnych państw, których pełną listę można znaleźć na stronie internetowej Inpost, wysyłka odbywa się na adresy domowe. Prosty i intuicyjny system nadawania przesyłek oraz drukowania etykiet wysyłkowych poprzez system cross border manager to kolejny argument przemawiający za rozpoczęciem korzystania z tej wygodnej i taniej usługi wysyłkowej.
Nie ulega wątpliwości, że usługa przesyłek zagranicznych cross border do wielkie ułatwienie zarówno dla osób przebywających poza granicami kraju, jak również dla ich rodzin.