Prowadząc własny handlowy biznes stacjonarny coraz częściej opłaca się założyć również serwis online. Nie bez powodu mówi się wręcz, że biznes którego nie ma w internecie, nie istnieje.

W dobie społeczeństwa internetowego coraz więcej sklepów i innych działalności handlowych otwiera się na możliwości jakie daje internet. Dochodzi wręcz do sytuacji, kiedy przedsiębiorcy zupełnie rezygnują z działalności stacjonarnej na rzecz sieciowej. Ma to oczywisty związek ze zmniejszaniem kosztów działalności. W końcu koszt strony internetowej oraz utrzymania serwera jest zdecydowanie niższy niż koszt wynajmowania pomieszczeń w celu prowadzenia działalności handlowej w centrum miasta. Kolejną ważną kwestią jest dużo większa możliwość znalezienia klienta, również poza granicami kraju.
W branży handlowej, kwestią priorytetową jest więc wysyłka towaru zamówionego przez klienta. Tu z pomocą przychodzi usługa kurierska cross border realizowana przez wiodącego operatora usług kurierskich w Polsce czyli Inpost. Usługa przesyłki zagranicznej realizowana do ponad czternastu krajów Unii Europejskiej, w tym do Wielkiej Brytanii, Czech i Słowacji bezpośrednio do paczkomatu, to zdecydowanie oferta którą trzeba mieć na uwadze prowadząc własny biznes.
Przesyłki realizowane są już od trzydziestu sześciu złotych, a czas realizacji nie odbiega od czasu realizacji przesyłek krajowych.

Tak skomponowana oferta usług kurierskich otwiera wielkie możliwości dla handlu internetowego.